Wykończenie

Funkcjonalne i użytkowe znaczenie drzwi przesuwnych

Drzwi przesuwne są idealnym rozwiązaniem dla przeprojektowania wnętrza, ponieważ są łatwe w instalacji, niedrogie i wymagające niewiele pracy, a dodatkowo są nie tylko funkcjonalne, ale także stanowią świetny dodatek do wystroju pomieszczenia.   
Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, najlepiej wyposażyć takie drzwi w nowoczesne uchwyty, które podkreślą design nowej instalacji.


Drzwi przesuwne nie służą tylko do rozgraniczenia dwóch przestrzeni w małej, ciasnej kawalerce, ale pomagają również stworzyć designerskie wnętrze. Można to określić jako optymalizację przestrzeni przy jednoczesnym tworzeniu nowoczesnej, współczesnej atmosfery pomieszczenia, które czasem służy jako garderoba, czasem jako miejsce do zamaskowania miejsca do spania. 
Drzwi przesuwne są również często stosowane do wykuszy lub jako drzwi do szafy. Wreszcie, wersja szklana drzwi przesuwnych może być zainstalowana w celu wprowadzenia światła do zbyt ciemnego pokoju. 

Drzwi przesuwne drewniane

Każdy styl aranżacji wnętrza znajdzie dla siebie odpowiedni rodzaj drzwi. Drzwi przesuwne drewniane stworzą przyjazną i gościnną atmosferę, natomiast szklane drzwi przesuwne z dodatkiem aluminium podkreślą industrialny klimat nowoczesnego salonu. Wykorzystując do konstrukcji drzwi przesuwnych, takie materiały jak szkło i drewno można stworzyć niepowtarzalną grę światła. 
Aby projekt był zupełny, należy do drzwi przesuwnych dopasować odpowiedni uchwyt, który powinien być praktyczny, ale też służyć do podkreślenia wybranego wystroju wnętrza. 
Kiedy myślimy o instalacji drzwi przesuwnych, od razu przychodzi nam na myśl uchwyt wpuszczany. Możliwe jest jednak zamontowanie innych rodzajów uchwytów, które są zainstalowane po jednej stronie drzwi. 

Reklama
drzwi przesuwne

Uchwyty w drzwiach przesuwnych

Wpuszczony uchwyt do drzwi przesuwnych może być wpuszczony lub na tyle cienki, aby umożliwić przesuwanie się drzwi w poziomie na szynie w przypadku drzwi rozsuwanych.
Z definicji uchwyt wpuszczany jest w środku pusty, dzięki czemu nie wystaje z drzwi. Ten typ uchwytu jest stosowany w przypadku drzwi przesuwnych wpuszczanych w ścianę. Dzieje się tak dlatego, że pozwala on na poruszanie się z drzwiami przesuwnymi bez ryzyka kolizji. Aby ułatwić obsługę, większość tych uchwytów wyposażona jest w ściągacz palcowy, który pociąga się, aby otworzyć drzwi. Niezależnie od tego, czy jest okrągły, owalny, kwadratowy czy prostokątny, uchwyt wpuszczany nie wystaje z drzwi.
Istnieje również możliwość wyboru uchwytu adaptacyjnego szczególnie w przypadku drzwi przesuwnych naściennych. 

Uchwyt zewnętrzny montowany na skrzydle drzwiowym będzie zamocowany na krawędzi zewnętrznej drzwi (strona, która nie przesuwa się po ścianie). Podczas gdy jego przód, na przykład owalna gałka z białej porcelany (produkt klasyczny) lub nowoczesna gałka występują w szerokiej gamie materiałów (stal nierdzewna, mosiądz, szkło lub aluminium), kształtów (o różnych średnicach i długościach) i wykończeń (matowa czerń, lakierowana biel, satynowy chrom itp.). Ponadto ten rodzaj uchwytu jest bardzo łatwy w montażu i jest bardzo przystępny cenowo.

Podobnie jak gałka, pochwyt do drzwi przesuwnych może być montowany po zewnętrznej stronie drzwi, aby umożliwić ich przesuwanie. Tego typu pochwyt ze stali nierdzewnej dobrze komponuje się z drzwiami przesuwnymi o powierzchni szkła matowego do łazienki i jest bardzo wygodny w użyciu. Wystarczy pociągnąć, aby otworzyć lub zamknąć drzwi. Pochwyty do drzwi przesuwnych do ciągnięcia są również łatwe do zamontowania na krawędzi drzwi. 

Uchwyty do drzwi przesuwnych wykonane są z wielu materiałów. Do wytwarzania uchwytów wpuszczanych najczęściej stosuje się aluminium, stal nierdzewną, ceramikę, drewno, szkło i żelazo. Uchwyty wpuszczane są również wykonywane z mosiądzu lub zamaku (stop aluminium, cynku i miedzi), materiałów, które są plastyczne, odporne i łatwe w utrzymaniu.  

Wybór kolorów uchwytów do drzwi przesuwnych jest ogromny, czarny uchwyt, grafit, złoto, satynowe złoto, polerowany chrom, satynowy chrom, satynowy nikiel, brąz, matowy brąz, imperialny brąz, polerowana stal nierdzewna, matowa stal nierdzewna, matowa stal, a i ta lista jest daleka od wyczerpania.
Niektórzy producenci oferują skomponowanie koloru uchwytu do drzwi przesuwnych na życzenie, co pozwala na doskonałą personalizację produktu i stworzenie idealnie dopasowanego zestawu klamka & drzwi. Indywidualne wykończenie to dodatkowy luksus.

Back to top button