Dekoracje ścianDeko-newsyDekoracjeMateriały wykończenioweOcieplenie i elewacjaWykończenie

Fornir kamienny estetyczna okładzina

Współczesne materiały stosowane w formie okładziny takiej jak fornir kamienny, to z pewnością elementy warte uwagi. Warto podkreślić fakt, że mamy tutaj do czynienia z naturalnym kamieniem, a okładziny wykonane za pomocą takiego materiału, charakteryzują się dużą elastycznością, co z pewnością pozwala na łatwiejsze dostosowanie materiału. Ponieważ mamy do czynienia z naturalnym kamieniem sam fornir kamienny, jest również materiałem ekologicznym. Nie należy on również do ciężkich materiałów, przez co nie obciążymy powierzchni, która jednocześnie jest dobrze chroniona.

Fornir materiał uniwersalny dla łazienki i kuchni

Taki fornir kamienny, jest również odporny na działanie wody i wilgoci. To bardzo istotne, ponieważ ten rodzaj specjalistycznej okładziny z kamienia, pozwala nam zabezpieczyć wybraną powierzchnię. Można powiedzieć, że materiał tego typu często wykorzystywany jest w nowoczesnych elewacjach, co faktycznie sprawdza się w praktyce. Oczywiście ze względu na swoje właściwości materiał ten może być bez problemu wykorzystywany na zewnątrz pomieszczenia, jeśli istnieje taka potrzeba. Grubość materiału nie koliduje z żadną powierzchnią, dlatego też materiał ten dobrze sprawdza się w przypadku większych metraży.

fornir jasny

Estetyka forniru kamiennego to również element, który wyróżnia ten materiał, co pozwala nam uzyskać ładnie wyglądającą elewację. Materiał ten podczas ogólnej produkcji jest dodatkowo wzmacniany, ale nie jest to jakaś fizyczna ingerencja, nadal mówimy o materiale czysto naturalnym, co w dzisiejszych czasach jest rzadkością.

Reklama

Indywidualna struktura materiału

Nie ma też dwóch takich samych płyt fornirowych, dlatego też w wielu przypadkach wymaga się dodatkowej obróbki kamienia, aby dostosować materiał do naszych indywidualnych potrzeb. Aby przyciąć sam kamień, musimy wykorzystać do tego zadania odpowiednie ostrze. Fornir w każdych warunkach zachowuje swoją lekkość, ale nie traci nic na wytrzymałości, dlatego też doskonale sprawdza się jako praktyczna elewacja w łazience czy kuchni. Kamień w formie forniru nie pochłania wody z otoczenia, a chroni go warstwa ochronna, która zdaje się w tym wypadku dobrze spisywać. Istnieje opcja impregnacji takiego materiału, ale jest to sprawa czysto indywidualna. Surowy kamień też sprawdza się w praktyce, dlatego też możemy postawić na taki materiał bez konieczności stosowania dodatkowego upiększenia.

Powiązane artykuły

Back to top button