OświetlenieInstalacje

Sufit podwieszany z oświetleniem LED

Sufit podwieszany led to aktualnie jedna z najciekawszych propozycji na aranżację wnętrza. Warto zaznaczyć, że podwieszany sufit z oświetleniem oprócz tego, że prezentuje się naprawdę okazale, spełnia również wiele praktycznych funkcji. Między innymi umożliwia swobodną regulację wysokości wnętrz. Dodatkowym atutem sufitu halogenowego XPS jest możliwość ukrycia instalacji elektrycznej.

Sufit podwieszany LED

Sufit podwieszany z oświetleniem wyróżnia się tym, że montowane jest w nim specjalny rodzaj oświetlenia ledowego. Sufit wyposażony w punktowe diodowe oświetlenie jest stosunkowy prosty w montażu, a jednocześnie jest energooszczędny, dzięki zastosowanym technologiom. Taśmy led są wykonane w estetyczny i trwały sposób. Sprawia to, że instalacja jest modna, ale funkcjonalna.

Pamiętajmy również że w przypadku takich elementów jak sufit podwieszany oświetlenie punktowe główne źródło światła pozostaje niewidoczne i nie oświetla bezpośrednio pomieszczenia, co jest jego niewątpliwą zaletą. Oświetlenie led nadaje się doskonale do każdego pomieszczenia domów i mieszkań, dając efekt rozgwieżdżonego nieba.

sufit podwieszany led

Sufit podwieszany oświetleniowy we wnętrzach

Led doskonale sprawdza się w różnych pomieszczeniach. Należy tylko pamiętać, aby dopasować taką taśmę do charakteru wnętrza.

Led w sufiie podwieszanym – przedpokój. Podwieszany sufit LED w przedpokoju to doskonały pomysł! Takie rozwiązanie daje możliwość oświetlenie całego, nawet bardzo długiego i wąskiego korytarza.

Led w suficie podwieszanym – salon. Salon to pomieszczenie, w którym lubimy spędzać czas. Przy pomocy led na suficie można z łatwością wyznaczyć obszary, które mają zostać wyróżnione nawet w bardzo dużym wnętrzu. Oprawa led daje możliwość na powiększenie lub pomniejszenie pomieszczenia. Dodatkowo można doświetlić pokój lampami do salonu.

Sufit podwieszany z ledami w łazience. Odpowiednie rozmieszczenie listwy led w łazience jest kluczowe, aby wnętrze stało się w pełni funkcjonalne i estetyczne. Żarówki led pomogą Ci równomiernie rozmieścić źródła światła i zatuszować nierówności czy niedoskonałości na suficie.

Podświetlenie led w kuchni. Kuchnia to wnętrze, które musi być przede wszystkim funkcjonalne. Nie wolno jednak zapomnieć o estetyce. Dlatego warto wykonać sufit z oświetleniem punktowym led, które nie zbierają kurzu i są łatwe w utrzymaniu, jednocześnie pozwalając doświetlić każdy kąt w kuchni.

Odpowiednie oświetlenie w sypialni. Sypialnia – pomieszczenie kojarzące się ze snem i odpoczynkiem, powinno być przytulne i przywoływać miłe wspomnienia. Obniżony sufit z oprawą led typu downlight sprawdzą się tu doskonale. Stworzą niepowtarzalny klimat sprzyjający odpoczynkowi po ciężkim dniu.

Led-y praktyczne rozwiązania oświetleniowe.

Oświetlenie led może zmienić cały charakter pomieszczenia. Sufit podwieszany z taśmami LED to naprawdę fajna propozycja do wzbogacenia naszego oświetlenia Jednak w trakcie wykonania sufitu podwieszanego należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Do podłączenia wybranej taśmy led niezbędny będzie zasilacz do led-ów. Dobiera się go poprzez przeliczenie wymaganej mocy i weryfikacje napięcia roboczego taśmy. Oświetlenie do sufitu podwieszanego na taśmach LED podzielić można na dwie grupy – jednokolorowe i z możliwością zmiany barwy.

taśma led
Taśma led

Rozwiązaniem dodatkowym, a w przypadku wielu taśm ledowych nawet niezbędnym jest odpowiednie sterowanie. Modele o zmiennych barwach muszą być przecież regulowane. Podobnie jak w przypadku zasilaczy, sterowniki do taśm LED również dobiera się poprzez moc i napięcie.

Decydując się na zamontowanie instalacji oświetleniowej sufitowej podwieszanego, warto pamiętać, że taśma to nie wszystko. Sama taśma led stanowi jedynie dekoracyjne obramowanie takiego sufitu, wokół całego pomieszczenia. Nie należy pomijać oświetlanie głównego, które montowane jest w centralnej części całego pomieszczenia, będą nie tyle schowane we wnęce, ile wpuszczone w sam sufit tak, by nie wystawały z niego i tworzyły jak najbardziej jednolitą bryłę. Efekt wizualny gwarantowany. Nie zapomnij bawić się światłem co pozwoli na uzyskanie całkiem różnych efektów końcowych.

Podwieszany sufit led – dlaczego warto?

Sufity podwieszane z dodatkowym oświetleniem sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebujemy dużo światła. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Umożliwiają modelowanie pomieszczenia (optyczne powiększenie lub pomniejszenie). Dodaje przytulności we wnętrzu, a obniżenie wielopoziomowe pozwala na wydzielenie stref w zbyt wysokich pomieszczeniach. Sufit ledowy pozwala na ukrycie wszelkich mankamentów i nierówności, a także daje elastyczność w doborze rodzaju oświetlenia. Kilka czy może kilkanaście punktów świetlnych? Z regulacją natężenia i barwy? Wszystko zależy od Twojej wyobraźni.

Oświetlenie ledowe na suficie podwieszanym to doskonały pomysł na nową aranżację wnętrz. Prawidłowo wykonany posłuży przez lata, jednocześnie ciesząc oko. Jest to jeden z najbardziej popularnych sposobów na ożywienie charakteru pomieszczenia. Warto wykorzystać kilkupoziomową instalację, dzięki której można skutecznie powiększyć pomieszczenie w wizualny sposób, jednocześnie można ukryć to co chcemy ukryć, jak na przykład mankamenty sufitu, a nawet całą instalację elektryczną.

Powiązane artykuły

Back to top button