OgródBasen

Nowoczesne akcesoria do basenu ogrodowego

Bez względu na to jaki posiadamy basen w ogrodzie, możemy go wzbogać o praktyczne i funkcjonalne akcesoria do basenu ogrodowego, które są równie istotne, co użyteczne. Pozwalają one podnieść jakość wody i poprawić komfort użytkowania basenu.

Drabinki do basenu w ogrodzie

W asortymencie akcesoriów do basenu ogrodowego ważne miejsce zajmują drabinki do basenu, które można dostosować do każdej wysokości basenu, zarówno stelażowego, jak i rozporowego.
Drabinka do basenu jest niezbędnym akcesorium zapewniającym dostęp do basenu i bezpieczną kąpiel. Drabinki do basenu to praktyczne akcesorium, które jest łatwe i szybkie w montażu. W przeciwieństwie do schodów drabinka do basenu jest mniej śliska, co zmniejsza ryzyko upadku i związanych z nim urazów.
Oferowane na rynku drabinki do basenu można optymalnie dostosować do głębokości basenu i są zaopatrzone w stopnie antypoślizgowe.

kąpiel w basenie

Co położyć pod basen ogrodowy?


Przed zainstalowaniem basenu ogrodowego należy upewnić się, że podłoże jest płaskie i bezpieczne, a następnie najlepiej zainstalować matę pod basen, która gwarantuje optymalną ochronę basenu i zwiększenie jego żywotności Zapobiega przebiciom i jest doskonałą podstawą, nawet jeśli podłoże jest nieco nierówne. Czy to kwadratowa, okrągła, czy prostokątna mata pod basen może być dostosowana do wszystkich rozmiarów i kształtów basenów, aby uchronić wyściółkę przed ryzykiem perforacji.
Akcesoria do basenu ogrodowego takie jak maty pod basen najczęściej są wykonane z tworzyw sztucznych, charakteryzują się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, promienie UV i działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.

Reklama

Aby w pełni wykorzystać ciepłą pogodę i możliwości basenu ogrodowego, warto do jego wyposażenia dodać akcesoria do basenu ogrodowego takie jak prysznic. Prysznic basenowy jest bardzo użyteczny i umożliwia opłukanie się zarówno przed, jak i po kąpieli. Dzięki zainstalowaniu prysznica basenowego unikniemy zanieczyszczenia wody w basenie, pozbywając się zanieczyszczeń, takich jak krem do opalania, kurz czy pot. Prysznic basenowy oferuje również możliwość oczyszczenia się z pozostałości chloru zaraz po wyjściu z kąpieli. Aby uzyskać nowoczesny akcent aranżacyjny w ogrodzie, można zdecydować się na prysznic basenowy solarny. Ekologiczny, solidny i funkcjonalny zapewni wodę o idealnej temperaturze dzięki zbiornikowi na ciepłą wodę.

Czym podgrzać wodę w basenie ogrodowym?

Niezależnie od wielkości basenu można ogrzać jego wodę dzięki szerokiej ofercie podgrzewaczy dostosowanych do wszystkich typów basenów. Dzięki zastosowaniu podgrzewacza do basenu można dłużej cieszyć się pływaniem w sezonie i zoptymalizować swoją inwestycję. Podgrzewacze wody do basenu solarne lub elektryczne to rozwiązania, które pozwalają na znaczne podniesienie temperatury w basenie. Ci, którzy lubią oszczędzać pieniądze i są świadomi ekologicznie, mogą skorzystać z oferty solarnych podgrzewaczy wody do basenu.

Temperatura wody w basenie przydatne akcesoria do basenu ogrodowego

Zanim zanurzymy się w wodzie, warto dowiedzieć się, jaka jest temperatura basenu. Dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w dokładny i niezawodny termometr basenowy, aby poznać dokładne warunki panujące w wodzie. Klasyczne, elektroniczne, bezprzewodowe, dyskretne, zabawne, zaawansowane technologicznie termometry do basenu zwykle posiadają wiele funkcji, takich jak dozownik chloru czy stacja pogodowa. Termometry basenowe są niezastąpionym akcesorium i potrafią stać się ulubionym sprzymierzeńcem w kąpieli.

Powiązane artykuły

Back to top button