Wyposażenie wnętrzPokój dziecięcyPokój młodzieżowyWnętrza

Czym się kierować wybierając łóżka dla rodzeństwa?

Nie zawsze rodzice mogą sobie pozwolić na udostępnienie dwóch pokoi swoim dzieciom. Skutkiem tego w wielu domach rodzeństwo przebywa na co dzień w jednym pokoju. Taki stan rzeczy wpływa na konieczność zagospodarowania niewielkiej przestrzeni i wstawienia tam odpowiedniego łóżka dla rodzeństwa. Nie jest to proste przedsięwzięcie, lecz nawet przy niewielkiej przestrzeni da się osiągnąć oczekiwany rezultat. Dlatego też warto zapoznać się z dalszą częścią tekstu i naszymi pomysłami.

Tak jak już to zostało nakreślone na wstępie w małych pomieszczeniach ciężko, jest pomieścić łóżka na małej powierzchni. Całe szczęście nie jesteśmy z tym problemem sami i w sklepach możemy znaleźć szereg wariantów do wyboru. Do małego pokoju da się na szczęście wybierać jeden z modeli przeznaczonych spaniu dwuosobowemu.

Piętrowe łóżko dla dzieci

Zazwyczaj najbardziej oczywistym wyborem jest zdecydowanie się na piętrowe łóżko. Ten typ łóżka jest idealny do każdego pokoju dziecięcego bez względu na metraż. Mamy w tym przypadku zapewniony komfort snu obojga rodzeństwa, a przy tym nie ubywa wiele miejsca z pokoju. Warto nadmienić, że mamy rozmaite modele tego łóżka. Tym zdecydowanie najczęściej występującym rozwiązaniem jest to mające drabinkę. Trzeba jednak pamiętać, że w tej odmianie najlepiej będzie, jeśli to starsze dziecko śpi zawsze na górze. Chodzi bowiem o to, że wspinanie się w przypadku młodszych pociech może nie być zbyt bezpieczne. Wybornym zamiennikiem tego typu są łóżka piętrowe ze schodkami. Trzeba się tutaj jednak liczyć z wykorzystaniem większej przestrzeni. Z drugiej jednak strony bardzo często schodki pełnią funkcję zamykanych półek czy szuflad.

łóżko piętrowe dla dzieci

Łóżka dla rodzeństwa z wysuwanym drugim spaniem

Powyższy wariant jest dobry, kiedy jedna z pociech jest nieco starsza od drugiej. Wtedy też bez problemu może spać na górnej części. Kiedy jednak nasze dzieci są jeszcze małe, można wybrać łóżko rozkładane. Ten model przypomina klasyczny wariant, lecz mamy tutaj wysuwany ze środka pojemnik z materacem. Nie jest to łózko zajmujące wiele miejsca w dzień, co gwarantuje przestrzeń do zabawy w dzień. Trzeba jednak pamiętać, że przy wąskich pomieszczeniach korzystanie z takiego łóżka może być problematyczne.

Ogólnie rzecz ujmując urządzanie pokoju dla rodzeństwa, nie jest proste, bo na niewielkiej przestrzeni trzeba wygospodarować parę stref użytkowych. Łóżka dla rodzeństwa to główny element każdej tego typu przestrzeni. Oznacza to więc konieczność wybór modelu, który nie będzie zawłaszczał zbyt dużo powierzchni. Do tego nie można zapominać o estetyce i bezpieczeństwie.

Powiązane artykuły

Back to top button