WnętrzaSalon

Meble skandynawskie do salonu

Minimalistyczne, w gruncie rzeczy proste meble skandynawskie do salonu. Do tego stonowane, jasne kolory. Design, do którego można wybrać zróżnicowane dodatki. Zróżnicowane, bo styl skandynawski to styl na tyle uniwersalny, że dobrze komponuje się ze wszystkim. Warto zatem urządzić salon w stylu skandynawskim. I zacząć od najważniejszego – od mebli.

Przechowywanie rzeczy w meblach skandynawskich

Komody, szafki, półki, witryny, regały, a więc meble w stylu skandynawskim, w których możemy coś przechować, nie są optycznie ciężkie, a przy tym, z pewnością, są funkcjonalne. Najczęściej białe, ale i z elementami barw pastelowych, w kolorze drewna, najczęściej jasnego – to typowa kolorystyka takich mebli. Szafki mają modne drewniane nóżki, a przestrzeń pod nimi sprawia, że są wizualnie lekkie. Szafki częściowo powinny być zamykane, by nie przytłaczać ilością przechowywanych rzeczy i drobiazgów.

Wypoczynek do salonu w stylu skandynawskim

W kwestii mebli wypoczynkowych możemy pójść dwiema różnymi drogami. Pierwsza z nich to wybór kompletu wypoczynkowego w ciemnych, wyrazistych barwach. Dotyczy to szczególnie aranżacji, w których prym wiodą jasne, białe meble. Taki kontrast z pewnością przysłuży się wnętrzu – nie będzie ono zbyt monotonne.

Reklama
meble skandynawskie w salonie

Druga opcja to kupno sofy, foteli itp. w jasnym kolorze. Taki wybór jest uzasadniony, gdy mamy ściany pomalowane na kolor inny niż biały (na przykład na szaro) lub gdy meble nie są tylko i wyłącznie białe, bo mają dużo elementów w kolorze drewnopodobnym. W takim przypadku jasna sofa, kremowa, beżowa, jasnoszara, jak najbardziej się sprawdzi.

Meble skandynawskie do salonu i dekoracja

Meble w stylu skandynawskim są funkcjonalne, uniwersalne, ale i dekoracyjne. Minimalizm również ma aranżacyjną moc. Możemy wzmocnić dekoracyjny efekt, wybierając na przykład fronty mebli z połyskiem, czy meble dwukolorowe (fronty w innym kolorze, blat lub boki w innym). Nie dominują we wnętrzu, więc mamy większą dowolność w wyborze chociażby dywanu, czy tekstyliów. Salon w stylu skandynawskim może być wnętrzem z charakterem, ważne są proporcje i odrobina intuicji…

Powiązane artykuły

Back to top button