DekoracjeAkcesoria do domuDekoracje stołu

Podstawowe wyposażenie mieszkania, czyli… wazon na kwiaty

Czy myśleliście kiedyś nad tym, co to właściwie jest podstawowe wyposażenie mieszkania? I co w jego przypadku w ogóle oznacza słowo „podstawowe”? Oczywiście, takie rzeczy jak kuchenka, na której możemy przygotować posiłek, zagotować wodę itp., łóżko (lub chociaż materac), na którym możemy się wyspać, umywalka, w której możemy się umyć i coś przeprać, jakieś talerze, sztućce i kubki to pierwsze, co przychodzi nam na myśl.

Spojrzenie z dwóch stron

I prawidłowo. To jednak podstawowe wyposażenie mieszkania, które musimy zdobyć, gdy (przynajmniej w teorii) musimy się do niego nagle wprowadzić. Mieszkania już wykończonego – w sensie gotowego budynku – już z mediami, lecz jeszcze pustego wewnątrz. Ciężko byłoby w nim funkcjonować bez tych wymienionych podstaw. Na podstawowe wyposażenie mieszkania można spojrzeć jednak jeszcze z innej strony.

Ta strona pozwala spojrzeć nam na mieszkanie już urządzone. Co w nim uznamy za podstawy? Zapewne wielu uśmiechnie się na tak zadane pytanie, bo jest tego… cała masa. Cała masa rzeczy, które znajdziemy praktycznie w każdym mieszkaniu. Wiele z nich wyda się całkiem niepozornych. Jednak tak naprawdę nie mogą być niepozorne, skoro znajdują się u tak wielu osób. A skoro tak wiele osób je posiada, to możemy o nich powiedzieć, że są podstawowym wyposażeniem mieszkania? Oczywiście, że możemy. To może jakiś przykład? Proszę bardzo – wazon na kwiaty!

Reklama
wazon z kwiatami i kokardą
Piękny zielony wazon ozdobiony kokardą i kwiatami

Nie taki znowu niepozorny – wazon na kwiaty

Prawda, niby niepozorny, ale wszędzie jest, a przynajmniej powinien być, bo brak wazonu na kwiaty można uznać za coś, co pokazuje, że chyba jest… coś nie tak. Bo zasadniczo w każdym mieszkaniu znajdzie się ktoś, kto prędzej czy później otrzyma w prezencie bukiet kwiatów. Najczęściej będzie to kobieta – czyjaś mama, babcia, ciocia… Jednak i mężczyźni często zostają obdarowywani kwiatami, może obdarować ich córka, pracownica, uczeń… To bardzo miły gest. Trzeba te kwiaty gdzieś wtedy umieścić, by przez te kilka dni móc się nimi nacieszyć. W słoiku raczej nie wypada, a więc wazon na kwiaty w każdym mieszkaniu musi być i basta!

Wazon na kwiaty ozdobą mieszkania samą w sobie

Warto zwrócić uwagę na to, że wazon na kwiaty, to nie tylko pojemnik na wodę i kwiaty, które będą ozdobą mieszkania. Wazon sam w sobie będzie jego ozdobą, a przynajmniej może nią być, wystarczy wybrać tylko ładny, pasujący do reszty wystroju. A może jednak taki wyróżniający się, łamiący schemat? Nawet niezbyt drogi, ale np. ręcznie malowany wazon, to może być po prostu piękne dzieło sztuki. Taki, który nie powstaje w żaden sposób ręcznie, też może być równie piękny, a przy tym tańszy. Jedno jest pewne – czy z kwiatami, czy oczekujący na nie, ładny wazon na pewno mieszkania nam nie oszpeci, a wręcz przeciwnie.

Znajomi urządzają parapetówę, zastanawiacie się, jaki im kupić prezent? Wino też nie zaszkodzi. Oczywiście w odpowiednich ilościach – cokolwiek by to nie oznaczało.

Powiązane artykuły

Back to top button