BalkonWnętrza

Mata wiklinowa na balkonie – odrobina prywatności

Coraz częściej dekorujemy swoje balkony. Coraz częściej służą one wypoczynkowi, a nie przechowywaniu. Meble wypoczynkowe, stoliki, krzesła, lampiony, światełka, ozdobne rośliny… A skoro częściej przebywamy na balkonach, chcemy czuć się na nich swobodnie. Stąd pomysł, by balkon osłonić. Szczególnie, gdy mieszkamy na niższych piętrach lub naprzeciwko są inne bloki. Przyda się wiklina, a ta wykonana z gałązek wierzby sprawdzi się znakomicie.

Funkcja praktyczna maty wiklinowej

Balkon, który jest osłonięty, jest strefą bardziej intymną. Można na nim przebywać bez obaw, że ktoś coś zobaczy. Stopień zacienienia zależy od rodzaju i sposobu łączenia wikliny, ale przeważnie jest to około 80 procent. Najczęściej wybierane wysokości mat na balkon to 120 cm i 150 cm. Do ich zamocowania możemy użyć opasek mocujących. Montaż jest prosty, a sama osłona stabilna i wytrzymała. Cena? Przystępna. Na przykład mata wiklinowa o wysokości 100 cm i szerokości 500 cm to koszt około 150 zł.

Funkcja dekoracyjna – mata wiklinowa na balkonie

Naturalny materiał, wiklina, oprócz funkcji czysto praktycznej pięknie dekoruje balkon. Znakomicie wpisuje się w obowiązujące wnętrzarskie trendy. Hiacynt wodny, wiklina, słoma to przecież naturalne i popularne materiały, które zdobią wnętrza o różnych stylach. Wiklina jest materiałem naturalnym, dlatego mogą zdarzyć się odchylenia kolorów, mata wiklinowa nie zawsze jest jednobarwna. Ale w tej naturalności tkwi właśnie jej urok…

Reklama

Powiązane artykuły

Back to top button