WnętrzaŁazienka

Łazienka w stylu Wellness

Na przestrzeni wieków łazienka zawsze odgrywała ważną rolę w życiu ludzi. Łazienka była miejscem, w którym ludzie poprawiają swój wygląd, dbają o higienę osobistą i odpoczywają. Grecy na przykład, postrzegali łaźnie jako dopełnienie aktywności fizycznej, podczas gdy w czasach rzymskich najbogatsi ludzie spędzali dużo czasu w łaźniach publicznych, aby udzielać się towarzysko i robić interesy.
Jak wynika z badania, my kobiety spędzamy w łazience średnio 80 minut dziennie – dbamy o siebie, kąpiemy się, malujemy, upiększamy, dopasowujemy, wyciszamy, planujemy, myślimy i relaksujemy. Nie obwiniaj się i w ogóle nie odmawiaj sobie tego czasu. Tylko wtedy, gdy będziesz usatysfakcjonowana i wewnętrznie zrównoważona, będziesz w stanie zachować harmonię i spokój w całej rodzinie.
Dlatego wyposaż swoją łazienkę tak, abyś czuła się w niej komfortowo i bezpiecznie. Nie oszczędzaj na projekcie przestrzeni schowkowej. Wszystkie ręczniki, butelki, artykuły do makijażu, kosmetyki do włosów i grzebienie, przechowuj porządnie w szafkach łazienkowych. Dobrze zorganizowana przestrzeń z minimalistycznym wystrojem i sprytnymi rozwiązaniami do przechowywania, z pewnością pozwoli Ci cudownie spełnić wszystkie Twoje nawyki związane z łazienką.

Jakość odgrywa kluczową rolę w łazience w stylu wellness

Nowoczesna łazienka w stylu wellness, coraz częściej staje się miejscem dobrego samopoczucia i spokoju, gdzie każdy dodatek staje się coraz wygodniejszy i bardziej funkcjonalny. Łazienka jest teraz przestrzenią życiową, dlatego musi współgrać z innymi elementami wyposażenia w Twoim domu.
Zanim zaczniesz wybierać szafki i schowki pamiętaj, że ważne jest, aby były wykonane z wysokiej jakości materiałów, ponieważ będziesz ich używać kilka razy dziennie. Dodatkowo w łazience jest stale wilgotno. Najpopularniejszy jest kolor biały, ale można wybrać inne kolory i dekory jak drewno, błękit a nawet zieleń butelkową. Akcentowanie jasnymi i odważnymi kolorami to również cecha często stosowana w łazienkach o nowoczesnym motywie, lub stylu. Podczas gdy szare i brązowe odcienie nowoczesnego designu odzwierciedlają industrialny wydźwięk tematu, mocne i jasne plamy koloru w odcieniach czerwonym, zielonym, żółtym i niebieskim są zawsze mile widziane w aranżacji łazienki.

nowoczesna łazienka w stylu wellness

Nowoczesną aranżację łazienki w stylu wellness określa wyłącznie jej wygląd: proste, wyraziste linie jako motyw przewodni, przejrzyste powierzchnie robocze i pełne wyrazistości geometryczne kształty.
Nowoczesna konstrukcja łazienki jest elegancka, smukła i minimalistyczna oraz zapewnia niezwykle wysoki poziom komfortu. Niezależnie od tego, czy Twoja łazienka jest duża, czy mała, nowoczesny projekt może przekształcić ją w luksusowe miejsce na wypoczynek.

Reklama

Jak mogę zaprojektować swoją łazienkę wellness?

Projekt nowoczesnej łazienki w stylu wellness to podstawa. Możesz wspaniale bawić się elementami takimi jak prysznic, meble, umywalka czy wanna i tworzyć wspaniałe akcenty luksusowymi materiałami. Najpopularniejszym i najlepiej sprzedającym się wariantem meblowym jest biała szafka łazienkowa nad umywalką. Jeśli chodzi o wygląd, obowiązuje jedna zasada – zawsze wybieraj dowolne meble łazienkowe z jednej serii i o jednolitym wzornictwie.
Ponieważ codziennie korzystasz z łazienki, powinna ona pasować do Twojego osobistego stylu. Jeśli jesteś fanem prostych, schludnych przestrzeni i wyrafinowanego designu, nowoczesna łazienka w stylu wellness może być dokładnie tym, czego szukasz.

Powiązane artykuły

Back to top button