Wyposażenie wnętrzAkcesoria do domuDekoracjeWnętrza

Stolik boczny zawsze pod ręką

Gazetnik, pufa, stołeczek albo stolik pomocniczy. Blisko kanapy lub łóżka dobrze jest mieć pod ręką właśnie stolik. Bo jest praktyczniejszy. Chociażby z tego względu, że można na nim położyć i pilot od telewizora, i kawę. Stabilne podłoże, funkcjonalność, ciekawa estetyka. Stolik boczny będzie doskonałym pomocnikiem…

Materiał i wykonanie stolików

Stoliki boczne wykonane są nie tylko z płyty wiórowej, drewna, metalu, szkła, ale również z plastiku. Plastikowy stolik pomocniczy sprawdzi się na tarasie, balkonie, a więc tam, gdzie deszcz i słońce. Stolik dobrej jakości nie odbarwi się ani nie zniszczy. Te drewniane i drewnopodobne lepiej zabezpieczyć lub ustawić z dala od niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Dużym ułatwieniem są stoliki boczne na kółkach. Można je przesuwać lub całkowicie zmienić ich lokalizację, gdy zajdzie taka potrzeba. Innym ciekawym rozwiązaniem są komplety stolików pomocniczych, na przykład trzy sztuki, są różnej wielkości, ale mają ten sam design. Taka koncepcja sprawdzi się chociażby w dużych salonach.

Reklama
stolik boczny w salonie

Stolik boczny – styl i funkcjonalność

Okrągłe, kwadratowe, ale i w kształcie litery U. Podstawę stolika można wsunąć pod sofę lub fotel. Wtedy blat mamy…pod ręką. Style są różne, tak jak różne są stoliki. Lustrzane, w stylu industrialnym, klasyczne, nowoczesne, w stylu skandynawskim. Wszystko zależy od naszych preferencji i…gustu.

Stolik boczny ze zdejmowanym blatem? Tak, wtedy blat może służyć jako taca. Na rynku dostępne są stoliki z wgłębieniem – na telefon lub kubek. Mając bardzo blisko ulubioną herbatę, książkę itd. w zasadzie w ogóle nie musimy wstawać, by coś wziąć. I to jest właśnie ta nieoceniona funkcjonalność.

Powiązane artykuły

Back to top button