Łazienka

Spraw by twoja łazienka była jak domowe SPA

Planując łazienkę można pomyśleć o odpoczynkowym znaczeniu tej przestrzeni – domowe SPA. Długa kąpiel pozwoli nam uspokoić nerwy. Co nam w tym pomoże?

Ekologiczne dodatki

Postawmy na naturalne przedmioty. Typowe ręczniki możemy zamienić na ręczniki bambusowe. Charakteryzują się one działaniami antygrzybicznymi. Często używane są w spa, z tego powodu ręcznik bambusowy może dać nam poczucie luksusu. Wybierając produkty do kąpieli sprawdzajmy ich skład. Najlepsze właściwości mają te posiadające jak najmniej składników nie ekologicznych.

Relaksujące zapachy – domowe SPA

Ogromne znaczenie będą miały produkty zapachowe. Odpowiednia sól do kąpieli pozwoli nam się odprężyć, jak również pozytywnie wpłynie na naszą skórę. Jeśli jednak nie mamy wanny możemy nieduży ręcznik pokropić olejkiem eterycznym i położyć na baterii prysznica, tak by pod wpływem ciepła uwalniał się aromat.

spa w łazience

Oświetlenie

Bardzo ważne jest odpowiednie światło. To istotne by w łazience było wszystko dobrze oświetlone, jednak przy użyciu wielu źródeł światła możemy w razie potrzeby część oświetlenia wyłączyć. Uzyskamy w ten sposób właściwe warunki do relaksu. Najlepiej postawić na żarówki o ciepłej barwie.

Ukojenie dla zmysłów

Właściwą atmosferę mogą zapewnić świeczki. Możemy użyć zwykłych podgrzewaczy lub wybrać wersję zapachową. W tle możemy odtworzyć cichą muzykę lub wyciszające dźwięki przyrody. Kieliszek wina albo dobra książka mogą być uzupełnieniem takiej uspokajającej kąpieli.

Back to top button