Łazienka

Śmiały Pomysł Na Łazienkę – Wystrój Maksymalistycznych Łazienek

Pomysł na łazienkę – trend maksymalistyczny stał się niezwykle popularny w ostatnich latach dzięki miłośnikom domu obejmującym eklektyczny styl wystroju domu inspirowany wieloma kontami Instagram.

Uwielbiam brać elementy maksymalistycznego wyglądu i używać go w moim własnym stylu, ale wiem, że wielu z was szuka pomysłów na ulepszenie swojego domu i wnętrz domowych, więc spójrzmy na ten projekt bardziej szczegółowo.

W szczególności omówmy, jak można przynieść ten maksymalistyczny wygląd do łazienki – przestrzeni, która wita wnętrze bohemy i może nosić bardziej wpływowy projekt.

Pomysł na łazienkę – Jak zaprojektować maksymalistyczną łazienkę: wskazówki dotyczące dekoracji

Istnieje kilka kluczowych składników, które składają się na aranżację łazienki, a pierwszym z nich musi być tapeta

Im ciemniejsza i bardziej skupiona na wzorze, tym lepiej. Wiem, że nie każdy chce tapetę w ich łazienkach, i to potrzebuje dobrej wentylacji, jeśli masz zamiar go używać, więc jeśli to nie jest dla ciebie, spróbuj objąć ciemniejsze kolory farb

Alternatywnie można użyć ciemniejsze płytki i zawierać wzór w nich. Jedną rzeczą, którą powinieneś pamiętać jest zderzenie swoich wydruków. Wprowadź odważne botaniczne wzory i wymieszaj je z geometrycznymi, współczesnymi płytkami, aby naprawdę nadać pomieszczeniu maksymalistyczny charakter. 

pomysły na łazienkę

Innym pomysłem na łazienkę jest dodanie roślin. I to dużo. 

Pamiętaj, że nie jest to prosty, minimalny wygląd, więc im więcej roślin i im więcej akcesoriów możesz włączyć do swojego schematu, tym lepiej. 

Więcej to zdecydowanie droga do maksymalistycznego wyglądu łazienki.

Jeżeli zderzające się wzory i druki nie są dla ciebie, ale ty wciąż chcesz coś więcej, wypróbuj śmiałe kolory farb – im ciemniejsze, tym lepiej. 

W maksymalistycznej łazience panuje nastrojowa atmosfera – jest ciemna i przytulna.

Stwórz swoją przestrzeń używając bogatej, zachęcającej palety kolorów, dodaj dużo kwiatów i zapachów oraz tekstur i jesteś na dobrej drodze do posiadania maksymalistycznego domu

Pamiętaj, aby podczas tworzenia maksymalistycznego projektu być odważnym i śmiałym. Styl projektowania powinien być zaskakujący, szokujący nawet, pełen charakteru i osobowości, jak również koloru, tekstury i roślin. 

Oczywiście wszyscy mamy nasze własne sposoby interpretowania tego wyglądu i nic nie stoi na przeszkodzie, abyś wziął trochę maksymalistycznego wyglądu i połączył go z innymi stylami. 

Jeżeli nie lubisz ciemnych łazienek, ale wciąż chcesz ten wzbogacający maksymalistyczny projekt wnętrz, po prostu dodaj dużo zielenie, kilka śmiałych wzorów i druki. W ten sposób nie będziesz czuł się zbyt klaustrofobicznie, ale nadal możesz objąć wszystko, co wpisuje się w maksymalizm. 

Projektowanie przestrzeni w stylu maksymalistycznym powinno być zabawą. Jak już opisaliśmy, pozwala on na wykorzystanie nadruków i tekstur w interesujący sposób, aby naprawdę wyrazić swoją osobowość poprzez wizualne zainteresowanie, jasne kolory i odważne projekty.

Bądź cierpliwy w swojej maksymalistycznej łazience, ponieważ te wyglądy nie ewoluują z dnia na dzień, wymagają czasu i opieki. Piękne łazienki budują się przez lata, gdy dodajesz coraz więcej wzorów i akcesoriów.

Maksymalizm to proces, który wymaga miłości i uwagi. Ale jest tego wart, gdy uda Ci się to osiągnąć. 

czarna łazienka

Aranżacja wnętrza łazienki: kluczowe składniki

Pomysły na łazienkę – aby to ułatwić, stworzyłam krótką listę wszystkich elementów, które składają się na styl maksymalistyczny: zabawny, odważny i ekscytujący. Możesz zastosować to do swojej łazienki, ale równie dobrze sprawdza się to również w salonie.

Zacznijmy od odważnych wyborów dla każdej maksymalistycznej przestrzeni.

 • Żywe kolory
 • Zwierzęce nadruki
 • Metaliczne wykończenia
 • Śmiałe schematy kolorów
 • Złote okucia
 • Ściana akcentująca
 • Ściana reprezentacyjna
 • Otwarte półki
 • Obfitość miękkich mebli
 • Tradycyjne meble

Myśl o schemacie kolorów, kiedy wybierasz elementy do pokoju, i pamiętaj, że to wciąż musi być funkcjonalna przestrzeń.

Włącz wszystkie powyższe maksymalistyczne, eklektyczne pomysły do następujących elementów łazienki:

 • Zasłona prysznicowa
 • Ręcznik kąpielowy
 • Ręcznik do rąk
 • Ściereczka do mycia
 • Płytki łazienkowe
 • Schowek
 • Mata do kąpieli
 • Roślina wisząca
 • Kolorowe donice
 • Wydruki artystyczne

Możesz zrobić dużo w swojej łazience, bez względu na rozmiar, jeśli wybierzesz odważne odcienie, żywe kombinacje kolorów i stworzysz punkt do rozmowy w całej przestrzeni.

Specyficzne rzeczy mogą być przypadkowe, to jest maksymalistyczny wnętrze, mimo to tworzy prawdziwy efekt wow.

Moja jedna rada to wziąć kolor, który kochasz i użyć go w całym swoim otoczeniu. Może to być tylko odrobina czerwieni, różu lub pomarańczu, ale ten jeden kolor połączy twój wystrój łazienki i tchnie nowe życie w twój dom.

Maksymalistyczny dom może sprawiać wrażenie, że podążasz za najnowszym trendem, ale ten wygląd jest już od dawna. Tam jest ogromna ilość inspiracji na Pintereście i innych blogach, więc kontynuuj poszukiwania, aż znajdziesz palety kolorów i style mebli, które lubisz, więc tworzysz idealną maksymalistyczną łazienkę właśnie dla Ciebie!

Back to top button