RoślinyOgród

Pięknotka Bodiniera – egzotyczna roślina ozdobna, która zachwyci każdego

Główną cechą nadającą roślinie uroku są grona metaliczno-fioletowych owoców. Ten wyjątkowy krzew doskonale sprawdzi się w miejscach reprezentacyjnych ogrodu.

Najważniejsze cechy pięknotki

Pięknotka Bodiniera to krzew osiągający wysokość do 2 metrów i rozpiętość od 120 do 180 centymetrów. Chociaż roślina wygląda niepozornie w okresie wiosennym i letnim, to jesienią i zimą wprawia w prawdziwy zachwyt. Jej owoce o wyjątkowej, metaliczno-fioletowej barwie pięknie kontrastują z żółknącymi liśćmi, aby następnie wyróżniać się na tle śniegu.

Roślina prosta w uprawie

Chociaż pięknotka naturalnie występuje w Chinach, to doskonale odnalazła się również w Polsce. Krzew wymaga żyznej i wilgotnej gleby próchnicznej, a także ciepłych miejsc osłoniętych od nadmiernego wiatru.

pięknotka krzew


Sadząc pięknotkę w ogrodzie warto zadbać, aby obok siebie znalazło się kilka krzewów. Dzięki temu prostemu zabiegowi krzew wytworzy znacznie większą ilość pięknych owoców.
Przed początkiem zimy dobrze jest przysypać nasadkę pędów grubą warstwą kory, w taki sam sposób jak podczas pielęgnacji róż.

Zastosowanie pięknotki

Jest to egzotyczny gatunek rośliny ozdobnej, która doskonale sprawdzi się w miejscach dobrze widocznych. Mogą to być obrzeża ścieżki prowadzącej do domu lub okolice podjazdu do garażu, gdzie będzie wyraźnie widoczna. Kiedy inne rośliny utracą swoje kolory, pięknotka wciąż będzie zachwycać!

Powiązane artykuły

Back to top button