Deko-newsy

Petite Friture – wiosenna gra formy i światła

Unikalne meble i dekoracje francuskiej firmy Petite Friture wyróżniają się na tle innych dzięki niepowtarzalnym kształtom i kreatywnemu zastosowaniu różnorodnych materiałów. W najnowszej kolekcji wiosennej znajdują się atrakcyjne i wręcz zachwycające nowości. Są to autentyczne arcydzieła, które zachwycają nie tylko swoim kształtem, ale także spektakularnymi efektami świetlnymi, niezależnie od tego, czy mówimy o lampie, czy też o stoliku.

Stoliki o prostych, geometrycznych formach, lampy przypominające olbrzymie kwiaty czy motyle, stół „Parrot” na „ptasich” nogach, czy stołki w formie zwierząt – to tylko niektóre z licznych innowacyjnych propozycji. Asortyment Petite Friture to perfekcyjne połączenie praktyczności z emocjonalnymi walorami – zapal do tworzenia, który nie zna barier, z inspiracjami, które mają źródło w różnych miejscach, zarówno w naturze, w tradycjach różnych kultur, jak i w najnowocześniejszych technologiach, oraz z niebywałym kreatywnym odwagą młodych projektantów. Te projekty odzwierciedlają głębokie zrozumienie potrzeb naszego codziennego życia.

Zadbaj o swój trawnik napowietrzanie trawnika.

Reklama

Skomponowanie nowoczesnych, ażurowych form pozbawionych zbędnych ozdobników z eleganckimi kolorami czerni, bieli i złota, czy intensywnej czerwieni, odcieni kobaltu i zieleni, sprawia, że produkty Petite Fruiture są unikalne. Pozwalają stworzyć niepowtarzalną atmosferę we wnętrzach. Zabierają nas do świata, który z jednej strony jest dobrze nam znany – uporządkowany, przejrzysty, nowoczesny, a jednocześnie – fantastyczny, gdzie najważniejsze są uczucia, doznania i przemijający nastrój.

Wśród nowości marki Petite Friture znajduje się kolekcja metalowych, niezwykle lekkich lamp wiszących „Aura”, o prostym, prawie archetypicznym kształcie. Dla twórcy tego projektu, najważniejszym celem było stworzenie odpowiedniego, ciepłego i miękkiego światła. A jakie rozwiązanie prowadzi do takiego wyniku? Otóż, klosz lampy wykonany jest z aluminium o strukturze, która tworzy efekt „przesączanego” światła, jakby zza delikatnej koronki. Aluminium, zazwyczaj stosowane w produkcji akcesoriów biurowych, tutaj znalazło zupełnie innowacyjne zastosowanie. Lampy „Aura” dostępne są w kolorach: beżowym, zielonym, koralowym i ciemnoniebieskim.

Również warto zwrócić uwagę na ścienne lampy „Grillo”, zaprojektowane przez Elise Fouin, z charakterystycznym, prostym i eleganckim kloszem. Forma ta jest na tyle uniwersalna, że może ozdobić zarówno nowoczesne, jak i aranżacje w stylu klasycznym. Klosz to perforowany metalowy dysk o średnicy 23 lub 36 cm. Idealnie nadają się do podświetlenia tapet lub innych elementów dekoracyjnych na ścianie, tworząc subtelny krąg rozproszonego światła.

Kolekcja „ISO A & B” składa się z dwóch komplementarnych stolików – z okrągłym i kwadratowym blatem, które prezentują minimalistyczną, wręcz graficzną formę. Są idealne na taras lub do salonu. Każdy ze stolików tworzy unikalny wzór świetlny dzięki oryginalnym, ażurowym blatów. Kolekcja „ISO A & B” to prawdziwa gra pomiędzy płaskimi powierzchniami a „przestrzenią” – jak określili to projektanci – Léa Padovani i Sébastien Kieffer z atelier Pool – a wszystko to zależy od efektu świetlnego. To, co płaskie, staje się trójwymiarowe i odwrotnie. Innymi słowy – stoliki „ożywają”! Interesujące jest połączenie kolorów, takich jak czarny, biały, kobaltowy niebieski oraz kolor ciemnego czerwonego wina z graficzną formą stolików.

Powiązane artykuły

Back to top button