Wyposażenie wnętrzWnętrza

Jak wybrać lodówkę ? Dzięki tym podpowiedziom zakup sprzętu do kuchni stanie się dużo prostszy!

Lodówka do kuchni – wybór na długi czas

Nie ulega wątpliwości, że lodówka to jedno z najważniejszych urządzeń w całym domu – dzięki niej zakupione produkty dłużej pozostają świeże, a w portfelach jest więcej pieniędzy. Śmiało można więc powiedzieć, iż lodówki są „cichymi bohaterkami”, o których robi się głośno dopiero w momencie poważniejszej awarii. Stąd też zakup wspomnianego sprzętu powinien być przemyślany i poprzedzony wcześniejszym rozeznaniem. A więc odpowiedzmy sobie na pytanie jaką lodówkę wybrać i czym się kierować podczas dokonywania wyboru.

Lodówka wolnostojąca czy w zabudowie?

Wybierając lodówkę, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ma być to sprzęt wolnostojący czy raczej część większej całości, jaką jest zabudowa. Z wiadomych względów druga z wymienionych opcji jest nieco droższa: wówczas dochodzą bowiem niestandardowe rozwiązania. Z kolei w niektórych przypadkach dobór „zwykłej” lodówki do wnętrza kuchni może stanowić spory problem, przez co decyzja o innym rozwiązaniu może być jedyną i słuszną. Warto pamiętać o tym, iż decydując się na sprzęt nienależący do zabudowy, trzeba doliczyć dodatkowe miejsce tak, by zamieszczone z tyłu elementy mogły odpowiednio pełnić swoją funkcję. Jeśli taki obszar nie zostanie wygospodarowany, a lodówka będzie „dosunięta”, to wówczas może ona zdecydowanie szybciej odmówić posłuszeństwa.

jaką lodówkę wybrać

Pojemność lodówki ma znaczenie

Drugim, lecz równie ważnym punktem w odpowiedzi na pytanie jaką lodówkę wybrać, jest pojemność lodówki. Dla singli dobrym rozwiązaniem będą mniejsze (i zabierające przy tym mniej miejsca) sprzęty. Jeśli natomiast urządzenie ma służyć wielodzietnej rodzinie, to w tym wypadku zdecydowanie lepszym pomysłem będzie wybór pojemniejszej lodówki.

Reklama

Klasa energetyczna lodówki

Dla wielu konsumentów sprzęty powinny spełniać minimum dwie funkcje: dobrze działać i mało kosztować. Lodówki należą do grupy sprzętów działających niemal cały czas, przez co ich zużycie prądu jest stosunkowo wysokie w porównaniu z innymi sprzętami. Podczas dokonywania zakupu warto więc sprawdzić, jaką klasę energetyczną posiada wspomniany produkt. Do niedawna obowiązująca była zasada, w myśl której najlepszymi urządzeniami były sprzęty mające oznaczenie: A+++. Od pewnego czasu charakterystyka ta uległa zmianie: obecnie sprzęt elektroniczny jest określany poprzez główne kategorie: od „A” do „G”. W razie wątpliwości pracownicy sklepu lub internetowi pomocnicy z pewnością będą służyli pomocą i odpowiedzą na pytania nurtujące klientów.

Dodatkowe funkcje lodówki

Cel lodówki jest jeden – ma dobrze chłodzić! Na rynku pojawiają się jednak coraz to nowe propozycje od producentów, którzy pragną w jak największym stopniu zapewnić komfort konsumentom. Stąd też niemal pewne jest, iż najnowsze wersje urządzeń będą posiadały system: „no-frost”, a także funkcję szybkiego chłodzenia czy alarm sygnalizujący niedomknięte drzwi. To oczywiście tylko kilka z wielu propozycji, ponieważ niektóre lodówki „proponują” bowiem właścicielom nawet… schłodzone napoje prosto do szklanki! Z pewnością każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Powiązane artykuły

Back to top button