KuchniaBlat kamiennyDekoracje stołu

Blaty ze spieków kwarcowych – spiek kwarcowy blat

Planujesz remont w kuchni, ale nie chcesz stosować zwykłego blatu z laminatu? Szukasz sprawdzonego rozwiązania, który będzie jednocześnie uniwersalny, jak i zachwycający? Poznaj hit ostatnich lat — oto przed państwem blaty ze spieków kwarcowych! Ciesz się trwałością materiału, bez ryzyka plam i zarysowań.

Hitem ostatnich lat jest blat wykonany ze spieków kwarcowych. Ma on liczne atuty, jednak wiąże się to z wysoką ceną. Niemniej jednak jest to opcja godna uwagi. Co więc sprawia, że jest to idealna opcja na blat kuchenny i łazienkowy?

Co to jest spiek kwarcowy?

Spiek kwarcowy na blat jest to bardzo cienki materiał. Grubość blatu, jaki jest z niego wykonywany, mieści się w granicach około 3,5 mm. W wyglądzie przypomina dużych rozmiarów płytę.

Reklama

Spieki kwarcowe to w rzeczywistości swoista mieszanka materiałów naturalnych, w których skład wchodzi skała granitowa, piasek kwarcowy, pigmenty ceramiczne, a także iły łupkowe.

Blaty ze spieków kwarcowych tworzone są w ramach procesu mielenia, prasowania, a następnie wypiekania w specjalnie do tego przygotowanych piecach.

Jakie są zalety blatów ze spieków kwarcowych?

Jednym z atutów blatu ze spieku kwarcowego jest ich rozmiar. Są one dość duże, dzięki czemu można uniknąć ewentualnych łączeń elementów. Co więcej, dzięki niewielkiej grubości, są one lekkie, a dodatkowo, nie zajmują dużej przestrzeni. Jest to dość ważne w przypadku małych kuchni, co pozwala na zaoszczędzeniu miejsca na szafki pod blatem. Dzięki swojej lekkości są łatwiejsze w montażu niż kamień naturalny, a wykończenia są jednolite i piękne. Idealnie sprawdza się jako blat wyspy kuchennej.

spiek kwarcowy blat w kuchni

Kolejną zaletą spieków kwarcowych jest wysoki poziom odporności na uszkodzenia mechaniczne, zadrapania, zarysowania oraz zabrudzenia. Dodatkowo, wybierając ten rodzaj materiału na blat w kuchni, można oczekiwać niskiej nasiąkliwości, którą szacuje się między 0,1%, a 0,3%. Jest to szczególnie przydatne w rodzinach z bujnym życiem towarzyskim. Nie trzeba obawiać się trudno ścieralnych plam z wina lub potraw.

Jakie są wady blatu ze spieku kwarcowego?

Jedyna wada, jaką można dostrzec w przypadku blatu ze spieków kwarcowych, jest jego bardzo wysoka cena. W zależności od rozmiarów, wzorów, koloru oraz konieczności przeprowadzenia ewentualnej dodatkowej obróbki, cena blatu za metr może wahać się w granicach od 600 zł do nawet 1500 zł.

Podsumowując, blaty ze spieków kwarcowych wydają się być idealnym rozwiązaniem do każdej kuchni. Jest to tworzywo pozwalające zaoszczędzić miejsce na szafki, ponieważ jest lekkie i cienkie, a przy tym niezwykle odporne na wszelkie potencjalne zniszczenia i plamy. Niestety w dalszym ciągu hit ostatnich lat jest dość rzadko spotykany. Przyczyną jest wysoka cena blatu. Planując remont całego mieszkania, warto rozważyć tę opcję, ponieważ w przeciwieństwie do innych, tańszych rozwiązań, spiek kwarcowy blat z pewnością będzie cieszyć nawet najbardziej wymagającego klienta przez długie lata, a na jakości nie warto oszczędzać.

Reklama

Powiązane artykuły

Back to top button