Finansowanie

11 wskazówek dotyczących zakupu domu przy złej historii kredytowej

Kiedy masz złą historię kredytową, wydaje się, że wszystko jest poza zasięgiem. Ale kupno domu może być w zasięgu ręki, jeśli wiesz, gdzie szukać pomocy i jak podejść do zadania z pracowitością i wytrwałością. Nie jest tajemnicą, że rynek mieszkaniowy w ostatnich latach był wyzwaniem dla wielu osób. Pomimo trudności, że wielu potencjalnych nabywców stoją, nadal istnieją pewne wielkie możliwości tam dla tych, którzy są gotowi włożyć trochę dodatkowego wysiłku, aby uzyskać zatwierdzenie do kredytu hipotecznego i znaleźć odpowiedni dom w przystępnej cenie. Zakupu domu przy złej historii kredytowej jest możliwy.

Jeśli masz zły kredyt, jednak te zadania mogą wydawać się przytłaczające. Wielu kredytodawców hipotecznych wymaga posiadania określonego wyniku kredytowego w celu zakwalifikowania się do pożyczki. Na szczęście jesteśmy tutaj, aby pomóc. Spójrzmy na kilka pomocnych wskazówek dotyczących zakupu domu, gdy masz zły kredyt.

Zdobądź kopie swojego raportu kredytowego – zakupu domu przy złej historii kredytowej

Raport kredytowy jest zapisem Twojej historii kredytowej i będzie zawierał wszelkie informacje o Twojej historii płatności, takich jak pożyczki lub karty kredytowe. Posiadanie złego raportu kredytowego może utrudnić uzyskanie akceptacji dla kredytu hipotecznego. Zanim zaczniesz szukać nowej nieruchomości do kupienia, powinieneś uzyskać kopie swojego raportu kredytowego z biur sprawozdawczych. Można to zrobić za darmo.

Sprawdź swoje raporty pod kątem wszelkich błędów, które mogłyby obniżyć Twoją ocenę kredytową i upewnij się, że poprawisz je od razu. Uzyskanie raportów kredytowych z wyprzedzeniem może pomóc w zidentyfikowaniu wszelkich problemów, które mogłyby obniżyć Twoją ocenę kredytową i dać Ci czas na ich poprawienie.

zakup domu od agenta nieruchomości

Skonsultuj się z brokerem hipotecznym

Pośrednik hipoteczny może pomóc Ci zbadać wszystkie opcje uzyskania kredytu hipotecznego, gdy masz zły kredyt. Będziesz współpracować z brokerem hipotecznym w całym procesie aplikacji, od wstępnych badań do złożenia wniosku. Pośrednicy hipoteczni mają dostęp do wielu różnych kredytodawców hipotecznych, co ułatwia znalezienie takiego, który rozważy Twoją aplikację.

Mogą również pomóc Ci stworzyć silną aplikację, aby zmaksymalizować szansę na zatwierdzenie kredytu hipotecznego. Jeśli chodzi o korzystanie z usług brokera hipotecznego, gdy masz zły kredyt, ważne jest, abyś użył takiego, który specjalizuje się w złych kredytach hipotecznych.

Zacznij oszczędzać na depozyt

Istotne jest, aby zaoszczędzić pokaźny depozyt przy zakupie domu, ale może to być trudne, jeśli masz zły kredyt. Na szczęście są jeszcze niektórzy kredytodawcy hipoteczni, którzy rozważą zatwierdzenie cię do pożyczki, ale twój depozyt najprawdopodobniej będzie musiał być wyższy niż typowe 5-10%. Mając to na uwadze, ważne jest, aby zacząć oszczędzać tak wcześnie, jak to możliwe, zanim zaczniesz polować na dom lub ubiegać się o kredyt hipoteczny.

Ubiegaj się o kredyt hipoteczny o złej zdolności kredytowej

Kiedy masz złą lub słabą ocenę kredytową, uzyskanie zatwierdzenia kredytu hipotecznego może być trudne. Jednak istnieją złe kredyty hipoteczne zaprojektowane specjalnie z myślą o Twojej sytuacji. Kiedy szukasz domu, ale masz zły kredyt, twój broker hipoteczny będzie w stanie pomóc w nawigacji złych kredytów hipotecznych, aby znaleźć najlepszy dla swojej sytuacji.

Pracuj nad odbudową swojego kredytu

Podczas gdy szukasz domu do kupienia i ubiegania się o kredyt hipoteczny, jest to również dobry czas, aby zacząć naprawiać swój kredyt. Należy pamiętać, że znaczna poprawa punktacji kredytowej może zająć kilka miesięcy, a nawet lat. Najlepiej jest kontynuować swoje normalne nawyki dotyczące wydatków, podczas gdy pracujesz nad poprawą swojej oceny kredytowej.

Kiedy masz zły kredyt, możesz czuć pokusę, aby przestać korzystać z kredytu całkowicie, ale to nie pomoże Ci poprawić punktacji kredytowej. Zamiast tego, możesz poprawić swoją ocenę kredytową płacąc wszystkie swoje rachunki na czas i utrzymując niskie saldo kart kredytowych.

Unikaj składania wniosków o inne kredyty zbyt blisko wniosku o kredyt hipoteczny

Upewnij się, że zachowujesz odpowiedni dystans pomiędzy ubieganiem się o inne rodzaje kredytów, takie jak kredyt samochodowy, karty kredytowe lub pożyczki osobiste, a ubieganiem się o kredyt hipoteczny. Nie chcesz, aby inne linie kredytowe pojawiły się w Twoim raporcie kredytowym zbyt blisko wniosku o kredyt hipoteczny.

Ubieganie się o różne rodzaje kredytów zbyt blisko siebie może jeszcze bardziej obniżyć Twoją punktację i sprawić, że będziesz wyglądał zbyt ryzykownie, aby pożyczyć Ci pieniądze podczas ubiegania się o kredyt hipoteczny. Unikaj tego, utrzymując wszystkie inne wnioski o kredyt w odległości co najmniej 30 dni od wniosku o kredyt hipoteczny.

Przeanalizuj swój budżet mieszkaniowy

Jeśli masz zamiar kupić dom ze złym kredytem, to jest krytyczne, aby trzymać się budżetu. Jeśli musisz rozciągnąć swoje finanse do maksimum, aby kupić dom, może się okazać, że zmagasz się z płatnościami.

Przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny, usiądź i przejrzyj swój budżet mieszkaniowy, aby upewnić się, że możesz wygodnie pozwolić sobie na płatności na kredyt mieszkaniowy. Możesz nawet rozważyć czekanie trochę dłużej, aby kupić dom, jeśli twoje finanse nie pozwalają ci wygodnie pozwolić sobie na płatności.

Oglądaj domy tylko w ramach swojego budżetu

Jeśli masz zły kredyt, może być kuszony, aby spieszyć się na rynku i zacząć szukać domu do kupienia. Zanim zaczniesz patrzeć na właściwości, upewnij się, że tylko są oglądania domów, które są w ramach budżetu. Jeśli zakochasz się w domu, który jest poza twoim przedziałem cenowym, możesz mieć nadzieję, że zbyt wiele i ustawić się na rozczarowanie.

Jeśli masz zły kredyt, może mieć trudniejszy czas znalezienia domów w budżecie, jak będzie bardziej ograniczony z tym, co kredytodawcy pozwoli Ci pożyczyć.

Wybierz obszar o niższej wartości nieruchomości

To może być kuszące, aby znaleźć ładny dom w ładnej okolicy. Jednakże, jeśli masz zły kredyt i ograniczony budżet, możesz skorzystać więcej z zakupu domu w obszarze o niższych cenach.

Ogólnie rzecz biorąc, wartości domów na rynku o niższych cenach są mniej prawdopodobne, aby wzrosnąć tak szybko, jak wartości domów na rynku o wyższych cenach, ale oznacza to, że będziesz w stanie znaleźć więcej domów w ramach swojego budżetu, niż gdybyś miał patrzeć na droższe obszary, takie jak centra miast.

Rozważ podatek komunalny

Decydując się na dom do kupienia, należy pamiętać, że niektóre obszary mają wyższy podatek komunalny niż inne. Ważne jest, aby zrobić swoje badania, patrząc na to, gdzie kupić dom, ponieważ gdy masz słaby kredyt, może być trudno pozwolić sobie na zbyt wiele wydatków.

Upewnij się, że wybierasz dom energooszczędny

Innym sposobem na obniżenie kosztów mieszkaniowych jest upewnienie się, że wybrany przez Ciebie dom jest energooszczędny. To pomoże Ci obniżyć zużycie energii każdego miesiąca i zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za media.

Chociaż może to być trudne, to jest możliwe, aby kupić dom, jeśli masz zły kredyt. Pierwszym krokiem jest uzyskanie kopii raportu kredytowego i zidentyfikować wszelkie problemy, dzięki czemu można pracować, aby je poprawić.

Następnie, zacznij oszczędzać na zaliczkę i porozmawiaj z brokerem hipotecznym specjalizującym się w kredytach hipotecznych dla osób o złej zdolności kredytowej. Wreszcie, zobaczyć domy w ramach budżetu i tylko patrzeć na właściwości, które są energooszczędne, aby zmniejszyć rachunki za energię. Z tych pomocnych wskazówek, uzyskać nieruchomość, którą chcesz, gdy masz zły kredyt, który może być rzeczywistością.

Back to top button