Wakacje z dziećmi w Ustroniu

W paśmie Beskidu Śląskiego położona jest piękna uzdrowiskowa miejscowość Ustroń. Jest to stare, ponad 200-letnie miasto. Swoją popularność zawdzięcza atrakcyjnemu położeniu w terenie górskim, a także odkrytym tutaj źródłom leczniczych wód mineralnych. Od wielu lat przyjeżdżają tu turyści szukający odpoczynku w pięknym otoczeniu. Ustroń jest miejscowością, która bardzo dba o swoich gości. Z myślą o nich powstało i ciągle powstaje wiele miejsc noclegowych (lista na stronie ➞Meteora). Ciągle poszerza się zaplecze gastronomiczne i cała infrastruktura turystyczna. Władze miasta pomyślały też o najmłodszych turystach. Rodziny, które planują tutaj przyjazd z dziećmi nie muszą się martwić, że ich pociechy będą się nudzić. Na pewno ciekawą propozycją dla dzieci będzie spacer do Leśnego Parku Niespodzianek. Po półgodzinnym marszu dochodzi się do ogrodu zoologicznego, w którym czeka kilka atrakcji. Spotkanie na żywo z leśnymi zwierzakami, pokazy lotów ptaków drapieżnych, a także ruchome ekspozycje bajek dla dzieci. W razie niepogody rozrywkę zapewnią salony zabaw „Bajkolandia” i „Figle Migle”. W miejscach tych istnieje możliwość pozostawienia dzieci, które ukończyły 5 lat pod okiem doświadczonych opiekunów. Możemy w tym czasie wyskoczyć na zakupy albo na obiad.

Dzieci nie będą się na pewno nudzić. Mają do dyspozycji baseny wypełnione piłeczkami, dmuchane zjeżdżalnie, tunele, labirynty i mnóstwo innych atrakcji. Po emocjonującej zabawie możemy zabrać dzieci na basen zarówno kryty jak i na świeżym powietrzu. W Górkach Małych znajduje się „Chlebowa Chata”. Maluchy na pewno zainteresuje jak powstaje chleb „ od ziarenka do bochenka”. W bardzo ciekawy sposób przedstawiony został proces powstawania mąki i chleba. W Ustroniu znajduje się też staw kajakowy z wypożyczalnią sprzętu pływającego. Dodatkową atrakcją są fontanny tryskające bezpośrednio z tafli wody. Fajnym przeżyciem dla każdego dzieciaka będzie wyjazd na Czantorię kolejką krzesełkową. Na 4-osobowej ławeczce może usiąść cała rodzina. Mijane po drodze widoki są naprawdę fantastyczne. Na szczycie można zjechać letnim torem saneczkowym albo pooglądać pokazy lotów ptaków drapieżnych. Są tam też punkty gastronomiczne i sklepiki z pamiątkami.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>