Noclegi w sercu leśnej głuszy – tylko w Puszczy Noteckiej

Wycieczki pod namiot często kojarzą się z rekreacyjnym, spokojnym wypoczynkiem gdzieś na łonie natury, z daleka od cywilizacji, skupisk ludzi, hałasu i wszechobecnej, codziennej pogoni za czasem. Są w Polsce miejsca, w których można poczuć się zupełnie tak, jakby ten chwile się zatrzymały. O takich obszarach wie niewielu turystów, a dzięki swojej tajemniczości, gwarantują wspaniały klimat wypoczynku i wspomnienia, do jakich będzie się wracać jeszcze długo. Do takich miejsc można zaliczyć Puszczę Notecką – leśny obszar, którego istnienie przez wiele lat było ignorowane, dopiero w ostatnim czasie uzyskało większe znaczenie turystyczne.

Nocleg pod gwiazdami

Spanie w namiotach jest nieodłącznym elementem wypraw survivalowych i obozów harcerskich, nie oznacza to jednak, że z dobrodziejstw takiego noclegu nie mogą korzystać zwykli turyści. Pod tym względem Puszcza Notecka jest doskonale przygotowana. Na jej obszarze wyznaczono specjalne punkty noclegowe, zlokalizowane najczęściej na polanach, w bezpośrednim sąsiedztwie ciągu wodnego. Dla bardziej wymagających turystów stworzono nieco nowocześniejsze ośrodki wypoczynkowe z polami namiotowymi, campingami lub nawet domkami do wynajęcia. Takie ośrodki mieszczą się jednak najczęściej w pobliżu większych miejscowości i wybierane są zazwyczaj przez te osoby, którym zależy na większej wygodzie, a nie dzikiej przyrodzie. Spaniu pod gwiazdami sprzyja również status prawny Puszczy Noteckiej, bo pomimo że na jej terenie znajduje się aż 16 rezerwatów przyrody, nie są one ścisłe i dopuszczają ruch turystyczny.

Noclegi standardowe

Leśne ostępy puszczy oferują również noclegi w normalnych warunkach: w pensjonatach i na kwaterach prywatnych, które wynajmowane są najczęściej w gospodarstwach agroturystycznych (znajdź nocleg Meteor-Turystyka.pl). Ceny są średnio o kilkanaście złotych niższe niż w innych regionach Polski. Ze względu za swoją wiejsko-leśną specyfikę, inne zagospodarowanie tych obszarów związane jest najczęściej ze stadninami koni. To z kolei sprawia, że powstaje tu z roku na rok coraz więcej ścieżek i tras konnych, które częściowo pokrywają się ze szlakami pieszymi, a częściowo wiodą zupełnie innymi granicami. Nie brakuje również ścieżek rowerowych o różnej trudności przejazdu: są drogi asfaltowe, polne i leśne, więc każdy rowerzysta może je dostosować do swoich umiejętności i aktualnej kondycji.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>