Neogotycki pałac w Sorkwitach – regionalny atut

Jednymi z najciekawszych budynków architektonicznych są pałace, które można podziwiać w wielu miastach na całym świecie. Polecane zainteresowanym osobom są Sorkwity, gdzie znajduje się neogotycki pałac. Sprawia on wrażenie bardzo eleganckiego oraz estetycznego, dlatego jest to świetne rozwiązanie na zwiedzanie podczas wakacji. Podczas swojego istnienia był wielokrotnie przebudowywany, z tego też względu cieszy on oczy turystów na całym świecie do dnia dzisiejszego. Kiedyś pełnił on funkcje obronne, z czego wywiązywał się naprawdę dobrze, a służyła mu przede wszystkim obronna charakterystyka tej miejscowości oraz lokalizacja. Był on wzorowany pałacem angielskim, który również został zbudowany w stylu neogotyckim. Posiada on wszystkie elementy charakterystyczne dla tego stylu architektonicznego, dlatego jest okazały. Jest naprawdę sporych rozmiarów, więc na pewno zadziwi on oczy wszystkich amatorów sztuki i architektury, a takich współcześnie nie brakuje. Przypomina zamek ze średniowiecza, a położony jest nad malowniczym jeziorem Lampackim.

Cechą charakterystyczną jest wieżyczka oraz bogate zdobienia i baszty. Jak widać wyraźnie warto czasami wybrać noclegi Sorkwity, a ten pałac z czerwonej cegły zaspokoi wymagania nawet najbardziej wybrednych osób, więc trzeba poświęcić mu trochę uwagi podczas wizyty w tym mieście. Obecnie ten pałac znajduje się w posiadaniu prywatnego właściciela, więc nie można go oczywiście zwiedzać od wewnątrz, ale od zewnątrz jest to jak najbardziej możliwe. Urządzono tam hotel najwyższej jakości, dlatego ta baza noclegowa przyciąga do siebie szeroką rzeszę turystów z wielu krajów na całym świecie. Kiedyś jednym z elementów pałacu była wozownia, a teraz urządzono tam stylową restaurację, w której można naprawdę dobrze zjeść i napić się czegoś dobrego. Budynki obronne to ciekawe twory architektury, które kiedyś i dzisiaj cieszą się ogromnym szacunkiem ze strony turystów. Sorkwity zapraszają i zachęcają by zdecydować się na wizytę w neogotyckim pałacu, gdzie współcześnie mieści się hotel oraz restauracja oraz do skorzystania z noclegów na terenie miasta. O ile pałacu nie można zwiedzić od środka ot tak sobie, o tyle można to zrobić w charakterze gościa hotelowego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>