Korbielów, jakiego nie znamy

Pozostajemy w klimacie górskich miejscowości (tu o Bieszczadach – http://www.deko-racja.pl/przygotowanie-do-wedrowki-beskidzkimi-szlakami-647/). Korbielów to piękna, kameralna wieś, położona w województwie śląskim, u podnóży Pilska (więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pilsko). Leży zaledwie 20 kilometrów od Żywca, w rejonie koryta rzeki Glinnej. Tu spotkamy się z szeroką ofertą turystyczną, która w dużej mierze skupia się na aktywności fizycznej, zwłaszcza zimą. Podróż w tym kierunku wybierają najczęściej amatorzy narciarstwa, które mamy okazję uprawiać w każdej formie. Latem natomiast to miejsce do wypoczynku w urokliwym i klimatycznym stylu.

Baza noclegowa często połączona jest z ofertą gastronomiczną, co jest dla nas bardzo wygodne, tym bardziej, że zachowany jest wysoki poziom, w każdym zakresie. Noclegi (informacje: )  pozwalają na odprężenie się i naładowanie swoich akumulatorów poprzez aktywność fizyczną. Ta oparta jest na wcześniej wspominanym narciarstwie. Tu do dyspozycji mamy snowpark, który pozwala szaleć przy freestylu, skicrossie czy carvingu. Wypożyczalnie sprzętu proponują nam nie tylko dobór niezbędnych elementów, ale też usługi profesjonalnych instruktorów. Tutejsze wyciągi natomiast są bardzo wygodne, a co ciekawe, przygotowany został także jeden, specjalnie dla dzieci.

Latem natomiast dużą atrakcją są oplatające miejscowość szlaki turystyczne, które są doskonałym sposobem na dotarcie do sąsiednich kurortów, szczytów górskich czy choćby zwykły spacer. Możemy też wybrać się do rezerwatu przyrody i zapoznać z tutejszą fauną i florą. Piękny czas, w pięknym miejscu, tak można opisać pobyt w Korbielowie. Nie czeka nas z pewnością nuda, wręcz przeciwnie.

Doskładane są wszelkie starania, aby zapewnić nam maksymalnie dużo rozrywki, zróżnicowanej w taki sposób, aby każdy turysta znalazł coś dla siebie. Możliwe jest zwiedzanie, a wśród przystanków powinien znaleźć się kościół – drewniana konstrukcja z XIX wieku, tradycyjne drewniane chaty, również z tego okresu i wiele innych. Wybiegając nieco poza granice osady, mamy okazję trafić do pałacu w Żywcu czy fortu z czasów II wojny światowej, który znajduje się w Węgierskiej Górce. Latem koniecznie powinniśmy także wybrać się na spływ, który dzięki rzece Glinnej możliwy jest do odbycia i przysporzy nam wiele emocji. Korbielów to niewielka wieś, która zyskała miano osady wypoczynkowej w wieku XX. Wszystko dzięki rozwojowi turystyki w regionie, ukierunkowanej głównie na wykorzystanie naturalnych górskich atutów.


3 thoughts on “Korbielów, jakiego nie znamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>