Jak spędzić czas w Krasnobrodzie?

Krasnobród jest niedużą, ale malowniczą miejscowością w województwie lubelskim. To miejsce, które jest licznie odwiedzane przez turystów chcących wypocząć na łonie natury, ale także pozwiedzać interesujące miejsca, czy aktywnie spędzić urlop. Latem na terenie Krasnobrodu można korzystać z kąpieliska, jednakże warto przyjechać tam także zimą, kiedy to panują idealne warunki do uprawiania narciarstwa na znajdującym się na terenie miejscowości stoku.

Za największą atrakcję Krasnobrodu większość turystów uznaje Zalew, który jest usytuowany nad rzeką Wieprz. To nic dziwnego, ponieważ przy Zalewie znajduje się piękna, piaszczysta plaża, na której można się opalać, ponadto w lecie, kiedy pogoda sprzyja kąpielom, kąpielisko jest strzeżone. Nad wodą działa wypożyczalnia rowerków wodnych oraz łódek wiosłowych. Nieopodal znajduje się także boisko do piłki plażowej. Turyści lubiący inny rodzaj aktywnego wypoczynku mogą spacerować po Krasnobrodzkim Parku Krajobrazowym lub wybrać się na wycieczkę rowerową po okolicy. W czasie urlopu spędzanego w Krasnobrodzie warto zobaczyć znajdujące się tam kapliczki. Pierwsza z nich to Kapliczka „Na Wodzie”. Powstała ona w XVIII wieku, postawiono ją w miejscu, w którym w XVII wieku miało miejsce objawienie Matki Boskiej. Mieszkańcy Krasnobrodu uważają, że woda otaczająca kapliczkę ma lecznicze właściwości, dlatego też nierzadkim widokiem są osoby, które moczą sobie w niej nogi lub inne części ciała, licząc na ich uleczenie. Drugim ważnym miejscem jest Kaplica świętego Rocha, która jest położona w bardzo malowniczym miejscu jakim jest Dolina świętego Rocha, będąca celem wielu wycieczek rowerowych. Jak już nadmieniono, w Krasnobrodzie znajduje się stok narciarski. Jego trasy są przeznaczone przede wszystkim dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy. Stok jest oświetlony i dobrze przygotowany do zimowego szaleństwa, zatem w sezonie narciarskim nie brakuje tam amatorów narciarstwa i snowboardingu.

Jak można łatwo zauważyć Krasnobród jest miejscowością, w której można bez trudu znaleźć atrakcje dla całej rodziny. Właśnie dlatego ta miejscowość jest jednym z chętniej odwiedzanych miejsc na Roztoczu. Osoby wybierające się w okolice Krasnobrodu powinny wcześniej znaleźć zakwaterowanie – baza noclegowa jest duża i pozwala na wynajęcie pokoju w ośrodku wczasowym, willi czy prywatnej kwaterze (atrakcyjne oferty można wyszukać np. dzięki frazie: noclegi Krasnobród).


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>