Jak dobrze wypocząć w Nowym Targu?

Po ostatniej podróży do Koszalina [więcej: deko-racja.pl/zabytkowy-park-w-koszalinie-22/] tym razem gościmy w Małopolsce. Jeżeli ktoś poszukuje ciekawego miejsca, gdzie można wypoczywać równie dobrze tak samo latem, jak i zimą, na pewno jego uwagę powinien zwrócić położony na Podhalu Nowy Targ. Miejscowość oferuje bardzo wiele możliwości o każdej porze roku, a duża ilość znajdujących się tutaj interesujących miejsc i atrakcji nie pozwoli nikomu się nudzić. Ze względu na rosnące zainteresowanie miejscowością pod kątem turystycznym nie dziwi to, że z każdym rokiem przybywa wypoczywających tutaj turystów, w ślad za czym idzie bardzo dynamiczny rozwój wielu usług, takich jak na przykład baza noclegowa [więcej: ]. Dzisiaj bez trudu można o każdej porze roku znaleźć tutaj spełniające oczekiwania noclegi. Nowy Targ to bardzo wiele kwater prywatnych, które turyści z każdym rokiem doceniają coraz bardziej.

Ze względu na swoje położenie i historię jest jedną z bardziej znanych miejscowości regionu. Rzemiosło i rękodzieło, jak również handel to te elementy, które przez lata rozwijały się tutaj bardzo dynamicznie. Dlatego też zakup pamiątek, wykonanych ręcznie w istniejących od bardzo wielu lat zakładach rzemieślniczych na pewno nie powinien być problemem.

Oczywiście nie można zapominać także o przepięknej okolicy, która wprost zachęca do zwiedzania. Znajdujący się niedaleko Gorczański Park Narodowy [więcej: gorczanskipark.pl/] to jedno z tych miejsc, które odwiedza bardzo wiele osób. Doskonale wyznaczone i dopasowane do potrzeb turystów szlaki, ułatwiają zwiedzanie okolicy. Sama miejscowość może pochwalić się przede wszystkim wspaniałymi zabytkami, wśród których na uwagę zasługują znajdujące się w mieście świątynie. Kościół św. Katarzyny to budowla najstarsza, pochodząca z XIV wieku. Niewiele młodszy jest kościół św. Anny, ten bowiem pochodzi z XV wieku. Jednakże najpiękniejsza jest świątynia Najświętszego Serca Pana Jezusa, zbudowana w XX wieku. Każdy, kto odwiedza to miejsce, zwraca uwagę przede wszystkim na przepiękny, wykonany w marmurze ołtarz, który przedstawia scenę Ostatniej Wieczerzy.

Nowy Targ to także doskonałe warunki dla narciarzy. Okolica pełna jest dobrze utrzymanych szlaków narciarskich, jak również ośrodków, zapewniających rozrywkę dla każdego. Szybko można znaleźć nie tylko wypożyczalnię niezbędnego sprzętu zimowego, jak również miejsca, gdzie udzielane są lekcje dla początkujących narciarzy.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>